Startuj z nami!  Dodaj nas do ulubionych!  Szukaj na stronie!

   AKTUALNOŚCI

 

 PROMOCJE

      CENNIK

                                      BEZPIECZEŃSTWO

KONFIGURACJA

| PRZYDATNE STRONY WWW | NIEZBĘDNIK BEZPIECZEŃSTWA | ATAKI DOS |

       BEZPIECZEŃSTWO

 

 

 

1. Szybkie zabezpieczenie Windows XP


Windows XP, oraz Windows XP wraz service packiem 1 zaraz po zainstalowaniu są systemami nie nadającymi się do użytkowania w internecie z powodu 'dziury' (błędu) w obsłudze niektórych funkcji sieciowych. Ten błąd może być wykorzystany do wtargnięcia wirusa do państwa komputera - zupełnie bez pomocy użytkownika.

Błędy te należy naprawić poprzez instalację odpowiednich poprawek. Ich zainstalowanie może być jednak kłopotliwe - przede wszystkim ze względu na zablokowany z powodu wirusów komputer. Drugi powód jest taki, że w czasie kiedy będą Państwo pobierać poprawki z sieci już może dojść do zainfekowania wirusem.

Sposobem na to może być użycie programu Windows Worms Doors Cleaner 1.41 - służy on do zablokowania wszystkich niebezpiecznych usług działających na Windows XP.2. Windows XP + Service Pack 2


Windows XP zostało wydane kilka lat temu. Od tego czasu średnio co 2-3 tygodnie publikowane są do niego poprawki (łatki), likwidujące zauważone w systemie błędy.

Do chwili obecnej tych łatek nazbierało się tak dużo, że Microsoft zebrał je wszystkie i umieścił w zestawie nazywanym service pack. Obecny service pack jest drugim z kolei i obejmuje wszystkie poprawki wydane do września 2004. Oprócz poprawek service pack obejmuje kilka dodatkowych usprawnień (między innymi security center, oraz wbudowany firewall).

Service pack - należy zainstalować jeszcze przed podłaczeniem komputera do internetu. Podłączenie do sieci komputera z Windows XP bez odpowiednich poprawek grozi 'złapaniem wirusa'. Z tego powodu warto mieć service pack przygotowany wcześniej na płycie CD, lub drugiej partycji - tak żeby mieć do niego dostęp bez podłaczania komputera do internetu.
3. Avast - darmowy antywirus


Jeżeli nie mogą sobie Państwo pozwolić na zakup komercyjnego programu antywirusowego polecamy program AVAST. Antywirus ten dostępny jest do użytku domowego bezpłatnie.

To, że ten program jest darmowy, wcale nie oznacza że jest gorszy. Avast zabezpiecza pocztę, uruchamiane programy jak również pliki pobierane za pomocą programów p2p takich jak kaaza czy DC.

 

W WYPADKU AWARII

REGULAMIN

PODATKI

DOWNLOAD

KONTAKT

PRZYDATNE LINKI